Menu

Linux - propaganda

Społeczność skupiona wokół projektów FSF/GNU stoi w opozycji do firm chcących zmonopolizować i zamknąć patentami świat informacji. Kontrola internetu i naszej w nim aktywności, wpływanie na podejmowane przez nas wybory i decyzje, to marzenie polityków i korporacji. Czy Tobie to odpowiada?

Kiedy migrować na GNU Linux ?

Nie odpowiada Ci funkcjonalność obecnego systemu operacyjnego. Irytują Cię długotrwałe aktualizacje oraz konieczność przesiadki na kolejną wersję systemu po zakończeniu wsparcia przez producenta.

Często i długo pracujesz na komputerze. Wolisz gdy nowoczesny i mocny komputer zajmuje się zleconą przez Ciebie pracą a nie zużywa swoje zasoby na współistnienie z ociężałym systemem.

Masz dosyć szpiegowskich zapędów systemu i walki z wirusami. Chcesz kontrolować dlaczego, co i gdzie, jest wysyłane z komputera. Przy zachowaniu zasad linuxowej higieny masz w wysokim stopniu zabezpieczone dane i system.

Chcesz mieć system dopasowany do Twoich potrzeb i zwyczajów. Linux ewoluuje codziennie dzięki pracy rzeszy ludzi na całym świecie. Ewoluuje a nie zaskakuje. Tylko od Ciebie zależy, czy i z których fragmentów ich pracy skorzystasz.

GNU Linux skonfigurujesz dla taty, cioci i dziecka. System spełni oczekiwania Twoje, naukowca, programisty i webmastera. Możesz pracować w tym samym środowisku systemowym na wszystkich komputerach które posiadasz, niezależnie od ich wieku i rodzaju platformy sprzętowej.

Za trud i czas poświęcony na opanowanie nowych nawyków, GNU Linux odwdzięczy się - stabilnością i posłuszeństwem. Porównaj licencje, masz nieporównywalnie większe prawa i możliwości niż w konkurencyjnych - komercyjnych systemach.

W czasach wszechobecnego internetu Chcesz używać systemu, który już od swoich narodzin był tworzony i rozwijany w tym i dla tego środowiska, z pełną świadomością zalet, wad oraz specyfiki internetu.

GNU Linux jaka dystrybucja? Która dystrybucja jest lepsza, stabilniejsza, etc. to ciągła dyskusja nad wyższością świąt. Wybierz tę która Tobie odpowiada. DistroWatch

Mity

GNU Linux jest darmowy więc jest byle jaki. Linux to dopracowany i nowoczesny system operacyjny. Jest bezpieczny, szybki i elastyczny.

GNU Linux jest systemem nieprzyjaznym dla użytkownika. Owszem, był taki - w ubiegłym wieku.

GNU Linux nie obsługuje najnowszych platform sprzętowych. Obsługuje! Instaluj najnowsze wersje dystrybucji. Zwracaj uwagę na kompatybilność podzespołów.

GNU Linux - no to sobie nie pogram. Nie jest aż tak źle, gier działających na Gnu Linux są setki. Jest też DOSbox czy umożliwiające odpalenie niektórych tytułów WINE. Są gry w serwisie GOG. Raczkuje projekt Steam for Linux.

GNU Linux mam problem! Rozwiązanie znajdziesz wstukując odpowiednie zapytanie w wyszukiwarce. Dobrym zwyczajem jest zapoznanie się z plikami instrukcji dołączanymi do systemu i aplikacji. Masz do dyspozycji niezliczoną ilość for.

linux penguin