Menu

Linux

Poza jedynym słusznym systemem, są tworzone i aktywnie rozwijane inne systemy operacyjne. Wśród nich, poczesne miejsce zajmuje rodzina systemów UNIX i uniksopodobnych. Jednym z nich jest kompatybilny i funkcjonalnie podobny do systemów UNIX - system GNU z jądrem Linux (GNU/Linux). Nie istnieje jedna oficjalna wersja systemu GNU/Linux. Istnieje wiele dystrybucji GNU/Linux. Dystrybucja to kompletny system operacyjny zbudowany na bazie jądra Linux, zawierający bogaty zestaw aplikacji użytkowych. Ilość i różnorodność dystrybucji pozwala na optymalny wybór.

Rok z Linuxem

Zapraszamy Klientów naszego serwisu do skorzystania z promocyjnej oferty. Jako dodatek do wykonanych - komercyjnych usług serwisowych, proponujemy nieodpłatną instalację i podstawową konfigurację systemu operacyjnego z rodziny GNU/LINUX. Duży wybór rozwijanych i wspieranych dystrybucji, wygodne środowiska graficzne oraz tysiące programów, pozwalają dopasować system do potrzeb i przyzwyczajeń użytkownika.

Nieodpłatna usługa obejmuje zainstalowanie i skonfigurowanie systemu do jak najlepszej współpracy z urządzeniami zamontowanymi w komputerze Klienta. Warto zaznaczyć, że większość dostępnych dystrybucji zawiera już programy, umożliwiające natychmiastowe i komfortowe korzystanie z komputera w większości typowych zastosowań. Na życzenie wprowadzamy w podstawy obsługi systemu i instalujemy, przydatne naszym zdaniem, oprogramowanie. Promocja nie obejmuje konfiguracji systemu do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi Klienta.

Przykładowy, minimalistyczny pakiet oprogramowania:

  • Debian "stable", Fluxbox i co nieco z LXDE.
  • Claws Mail, Iceweasel, gFTP, WICD, Gufw
  • Leafpad, Bluefish, LibreOffice, Evince
  • Thunar, K3b, Xarchiver, Wine, ClamAV, VirtualBox
  • Geeqie, GIMP, Streamtuner2, Streamripper, Audacious, VLC
fluxbox

Propaganda

Kiedy warto zastanowić się nad migracją na GNU Linux ?

W czasach wszechobecnego internetu Chcesz używać systemu, który już od swoich narodzin był projektowany, tworzony i rozwijany w tym i dla tego środowiska, z pełną świadomością zalet, wad oraz specyfiki internetu Linux - propaganda

Subiektywna Top Lista

5 - Zenwalk Linux - szybkie, user friendly distro. Dobra alternatywa dla Ubuntu.

5 - Ex aequo - SolydX - oparty na Debianie (Testing), semi-rolling fork Minta - prawdziwy samograj. Instalujesz i używasz.

4 - Aptosid - bazuje na niestabilnej gałęzi Debiana, ciekawe i dopracowane rolling distro.

3 - Puppy Linux - dystrybucja wywołuje uśmiech na twarzy, ale potrafi oddawać wielkie przysługi. Jest szybka, ponieważ cała ładuje się w RAM.

2 - Arch Linux - dobry i niezawodny kumpel na co dzień, ale wymaga czujności. Duże walory edukacyjne, genialny menadżer pakietów Pacman - myli się z PCManFM :-).

2 - Ex aequo - Slackware Linux - Masz trochę czasu i czujesz TEN zapał w Sobie? Chcesz poznać Linuxa? Niby KISS, ale ile zabawy.

1 - Salix OS - Fluxbox edition. Salix OS jest... like a bonsai, Salix is small, light & the product of infinite care! Cud, miód, malina dla... lazy Slackers.

ale jak to mówią, nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie.

linux penguin