Linux

Poza jedynym słusznym systemem operacyjnym są tworzone i rozwijane systemy alternatywne. Wśród nich, poczesne miejsce zajmuje rodzina systemów uniksopodobnych. Jednym z nich jest funkcjonalnie podobny do systemów UNIX, system GNU z jądrem Linux. Nie ma jednej oficjalnej wersji systemu GNU / Linux. Istnieje wiele dystrybucji GNU / Linux. Dystrybucja to kompletny system operacyjny zbudowany na bazie jądra Linux i zawierający zestaw aplikacji. Różnorodność dystrybucji pozwala na optymalny wybór.

Rok z Linuxem

Zapraszamy Klientów naszego serwisu do skorzystania z promocyjnej oferty. Jako dodatek do wykonanych - komercyjnych usług serwisowych, proponujemy nieodpłatną instalację i podstawową konfigurację systemu operacyjnego z rodziny GNU / LINUX. Intuicyjne środowiska graficzne oraz setki programów użytkowych, pozwalają dostosować system do preferencji użytkownika.

Usługa obejmuje zainstalowanie i skonfigurowanie systemu do jak najlepszej współpracy z urządzeniami wbudowanymi w komputer klienta. Promocja nie obejmuje konfiguracji systemu do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Na życzenie wprowadzamy w podstawy obsługi systemu i instalujemy, przydatne naszym zdaniem oprogramowanie. Warto zauważyć, że większość dystrybucji zawiera już podstawowe programy umożliwiające natychmiastowe i komfortowe korzystanie z komputera.

Przykładowy mini mix

  • Debian "stable", Fluxbox i co nieco z LXDE.
  • Claws Mail, Iceweasel, gFTP, WICD, Gufw
  • Leafpad, Bluefish, LibreOffice, Evince
  • Thunar, K3b, Xarchiver, Wine, ClamAV, VirtualBox
  • Geeqie, GIMP, Streamtuner2, Streamripper, Audacious, VLC
fluxbox-screen

Propaganda

Kiedy warto zastanowić się nad migracją na GNU / Linux?

W czasach wszechobecnego Internetu, Chcesz używać systemu, który był tworzony w tym i dla tego środowiska i jest rozwijany z pełną świadomością zalet, wad oraz specyfiki Internetu Linux - propaganda

Subiektywna Top Lista

5 - Zenwalk Linux - szybkie, user friendly distro. Dobra alternatywa dla Ubuntu.

5 - Ex aequo - SolydX - oparty na Debianie (Testing), semi-rolling fork Minta - prawdziwy samograj. Instalujesz i używasz.

4 - Aptosid - bazuje na niestabilnej gałęzi Debiana, ciekawe i dopracowane rolling distro.

3 - Puppy Linux - dystrybucja wywołuje uśmiech na twarzy, ale potrafi oddawać wielkie przysługi. Jest szybka, ponieważ cała ładuje się w RAM.

2 - Arch Linux - dobry i niezawodny kumpel na co dzień, ale wymaga czujności. Duże walory edukacyjne, genialny menadżer pakietów Pacman - myli się z PCManFM :-).

2 - Ex aequo - Slackware Linux - Masz trochę czasu i czujesz TEN zapał w Sobie? Chcesz poznać Linuxa? Niby KISS, ale ile zabawy.

1 - Salix OS - Fluxbox edition. Salix OS jest... like a bonsai, Salix is small, light & the product of infinite care! Cud, miód, malina dla... lazy Slackers.

ale jak to mówią, nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie.